Корпорація «Украгротех» досягла нових рекордів у тваринництві

Торік від кожної фуражної корови надоєно 9850 кілограмів молока. Це рекордний результат, якого досягла корпорація.

Про племзавод корпорації «Украгротех», який знаходиться в селі Углуватка на Христинівщині, я розповідав на сторінках газети не раз. І ця розповідь мала з’явитися ще в січні, але через ряд обставин відкладалася. Та розповісти треба, бо виробничі показники трудового колективу тваринників корпорації за 2023 рік дають вагому підставу для цього.

Такого надою у нас ще не було

За 2023 рік корпорація «Украгротех» одержала в розрахунку на кожну фуражну корову по 9850 кілограмів молока, а від кожної дійної корови — по 10600 кілограмів. Це — надзвичайно високі показники. Я, як журналіст, який усе життя присвятив аграрній тематиці, беруся стверджувати, що буквально пальців однієї руки досить для того, щоб перерахувати агропідприємства Черкащини, які досягли такої продуктивності молочного стада.

— Такого показника у нас ще не було, — ділиться своєю думкою директор Углуватського відділку корпорації «Укр­агротех» (де розташована МТФ) Галина Осадча, яка присвятила роботі в Углуватці 55 років. — Були гарні надої, були відчутні річні плюси по них, але такого рівня ми ще не досягали. Звичайно, далося це нелегкою роботою насамперед усіх працівників галузі тваринництва корпорації.

Дві складові успіху

Додам до слів Галини Василівни, що дивовижним є і зростання цих цифр у порівнянні з попереднім 2022 роком. А це — плюс 634 кілограми в розрахунку на фуражну, та плюс 1020 кілограмів на кожну дійну корову. Обидва плюси — надзвичайно високі. За останнє десятиріччя продуктивність дійного стада корпорації зростала: коли більшою, коли меншою мірою. Молочна худоба додавала в надоях щорічно. Це, зрештою, стало своєрідною стабільністю галузі, проявом позитивності її життєдіяльності. А в корпорації «Украгротех» — не проста молочнотоварна ферма, а племінний завод української чорно-рябої молочної породи, тутешні корови мають величезну цінність у генетичному плані.

— Надій за 2023 рік, на мій погляд, досягнуто завдяки використанню всіх генетичних переваг нашої породи, — говорить генеральний директор корпорації «Украгротех» Ростислав Омельяновський. — А це — ота повсякденна робота зоотехнічної служби, яка велася й ведеться в господарстві не один рік, і навіть не перше десятиріччя. Ну й, звичайно, зміцнення кормової бази тваринництва, гарантія цілорічної годівлі тварин із кормових запасів та фуражних засіків, які створені зі значним плюсом до нормативної потреби.

Додам до слів Ростислава Сергійовича, що племробота тут ведеться під повсякденним і детальним контролем його заступниці по тваринництву Надії Стасюк. Надія Миколаївна — не тільки досвідчений та професійний фахівець у царині тваринництва, а й людина послідовна, невтомна та наполеглива. Я не помилюсь, коли скажу, що родовід кожної корови племзаводу їй відомий, як кажуть, до дрібниць, що стадо поповнюється не просто новими нетелями, а кращими від кращих. Втім, робота Надії Стасюк заслуговує на окрему розповідь, що, зрештою, я й планую зробити в ближньому майбутньому. Бо небагато в середовищі зооспеціалістів таких фахівців, як вона.

Корми — якісні, їх багато

Зовнішній вигляд чорно-рябих корів племзаводу в Углуватці справляє приємне враження. Бо вони доглянуті, гарно вгодовані. Їм гарантована щоденна повноцінна, згідно з раціоном, годівля як грубими, так і соковитими кормами та зернофуражем. І раціон складено без побоювань, що чогось через місяць не вистачить, що чогось у другому кварталі буде обмаль, що на чомусь треба запроваджувати режим економії, щоб дотягти до зелених жнив чи майбутнього силосування.

— Ми тут не відкриваємо якусь таємницю й не робимо новацію. Всі, хто займається молочним виробництвом, знають це, — ділиться міркуваннями генеральний директор корпорації Ростислав Омельяновський. —  Є вдосталь кормів — буде й достаток молочної продукції. Тим більше, якщо худоба має такий високий генетичний потенціал, як наша. Але спробуйте уріжте кількість якогось корму, й це відразу ж позначиться на удійності поголів’я. А падіння допустити дуже легко: один необачний крок, і виправляти його доведеться чималий період. Тому достаток кормів — це те, що стало святим правилом для нас. І так уже не один рік. Це давало й дає свій позитивний результат. Зараз від кожної фуражної корови ми доїмо щодоби по 32 кілограми молока. А оскільки процес доїння відбувається в доїльному залі, то наше молоко — винятково екстракласу.

Василь МАРЧЕНКО, фото автора. Христинівщина

Читайте також: Фундамент ситої й благополучної зимівлі завершують формувати в Углуватськомувідділку корпорації «Украгротех»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *