icon clock29.11.2023
icon eye109
Суспільство

Пам’яті Володимира Шаповала

Днями на 90-ім році життя пішов у засвіти Володимир Никифорович Шаповал — відомий аграрій і управлінець, багаторічний очільник нашої області, народний депутат України першого скликання.

Володимир Никифорович Шаповал народився 9 квітня 1934 року в с.Старосілля на Городищині, зростав у селянській родині. Вже в шестирічному віці спізнав напівсирітської долі: у Зимовій війні з Фінляндією поліг його батько Никифор Максимович. Після закінчення місцевої семирічки навчався в Городищенському сільськогосподарському технікумі й здобув фах агронома-польовода. Пізніше отримав диплом про вищу освіту в Уманському сільськогосподарському інституті.

Трудовий шлях, котрий виявився завдовжки у понад пів віку, Володимир Никифорович розпочав на посаді агронома Остропільської МТС (Хмельниччина), де працював півтора року. Після служби в Збройних Силах повернувся на Черкащину й у 1957 році обійняв посаду головного агронома колгоспу ім.В.Чапаєва (с.Чапаєвка, нині Благодатне Золотоніського району). Вже через рік 24-річному В.Шаповалу місцеві селяни виявили неабияку довіру, обравши його головою правління цього господарства. 12 років головування молодого керівника виявилися напрочуд успішними: чапаєвський колгосп зажив слави аграрного лідера краю.

Перспективного керівника в 1970 році було призначено на відповідальну посаду начальника Золотоніського райуправління сільського господарства, через три роки по тому обрано головою райвиконкому (тут він працював до 1978-го). Довелося йому побути й очільником Драбівщини, щоправда, лишень трохи більше року.

Та найповніше непересічний управлінський талант Володимира Никифоровича розкрився на посту голови Черкаського облвиконкому, ця його владна каденція тривала 13 літ. Той час в історії Шевченкового краю називають одним із найуспішніших за темпами соціально-економічного розвитку та масштабами розбудови виробничої й соціальної інфраструктури. За цими успіхами — унікальний досвід очільника області, його дивовижна працездатність, стратегічність мислення, вміння розставляти акценти, синівська любов до рідного краю і його людей.

Як одного з найуспішніших голів облвиконкомів України, Володимира Никифоровича тричі поспіль обирали депутатом Верховної Ради України. А в 1990 році він виграв вибори по Чигиринському виборчому округу й став народним депутатом першого скликання, голосував за справді доленосні документи, котрі лягли в підмурок незалежної України.

Прикінцевим акордом трудової біографії відомого управлінця стала його 13-річна робота на посаді очільника Черкаського обласного навчального центру Агропрому. Лише в 70-річному віці відомий ветеран праці пішов на заслужений відпочинок.
Великі заслуги В.Н.Шаповала перед українським народом та нашим краєм знайшли гідне пошанування. Його нагороджено трьома орденами Трудового Червоного Прапора, орденом Дружби народів, медалями, відзнакою «За особливі заслуги перед Черкащиною» та іншими численними нагородами. Громада села Благодатне, в якому Володимир Никифорович залишив свій рельєфний слід, визначила його своїм Почесним громадянином.

Перестало битися серце невтомного трудівника й полум’яного патріота України та Черкаського краю. Вічного Вам спочинку, шановний Володимире Никифоровичу! Ви заслужили право на незнищенність нашої пам’яті!

Григорій ГОЛИШ, голова Золотоніської районної організації НСКУ,
Анатолій МАРЧЕНКО, засновник СТОВ «Благодатне»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *