icon clock18.03.2024
icon eye40
Суспільство

Роби своє й отримай підтримку

«МХП — Громаді» оголосив старт нового сезону конкурсу «Роби своє» для втілення бізнес-ідей.

Планують підтримати понад 70 підприємців

12 березня розпочався прийом заявок на грантовий конкурс бізнес-ідей «Роби своє» від Благодійного фонду «МХП — Громаді». Цьогоріч географія конкурсу охоплює Вінницьку, Волинську, Дніпропетровську, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Львівську, Полтавську, Сумську, Тернопільську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську області та місто Київ. Організатори планують підтримати понад 70 підприємців на загальну суму 10 млн грн. До участі в конкурсі заохочують ветеранів, військових або їхні родини. Також підприємців, які вже мають чинний бізнес; підприємців, чий бізнес постраждав через повномасштабне вторгнення; жителів громад, які тільки планують розпочати новий бізнес.

Благодійний фонд «МХП Громаді» з перших місяців повномасштабного вторгнення займається відбудовою країни, а саме відбудовою сталості громад. Бізнес це ключовий показник життєздатності кожної громади. Адже, коли він є, в громаді є зайнятість населення, є нова продукція, нові сервіси, надходження податків до місцевого бюджету. З 2016 року в нас існує програма підтримки мікропідприємництва. А під час повномасштабного вторгнення, у квітні, ми вперше оголосили конкурс підтримки бізнес-ідей «Роби своє». За останні два роки ми підтримали понад 150 мікробізнесів на 18 мільйонів гривень. Цього року ми хочемо надати основну увагу ідеям бізнесу ветеранів та їхніх родин. Це наше свідоме рішення підтримати тих, хто віддав своє здоров’я в боротьбі за Україну. Разом із командою благодійного фонду ми щиро вважаємо, що зараз, як ніколи, важливо об’єднуватися й бути одне для одного опорою. Саме через єднання ми можемо досягнути спільної омріяної цілі Перемоги добра над злом, — наголосила директорка Благодійного фонду «МХП — Громаді» Тетяна Волочай.

З року в рік організатори вдосконалюють конкурс

Фахівці намагаються зробити його ще ефективнішим і доступнішим для підприємців-початківців. Цьогорічні переможці на додаток до гранту в 100 тисяч гривень отримають можливість долучитися до навчальної програми. В її межах заплановані курси від провідних фахівців із маркетингу, бізнес-планування, бухгалтерського обліку тощо. Окрім того, Благодійний фонд «МХП — Громаді» бере на себе витрати з оподаткування гранту.

За словами керівника відділу національних проєктів Благодійного фонду «МХП — Громаді» Володимира Панченка, заявку на конкурс писати не складно. Головне розуміти, про що пише сам заявник. Важливо детально прописати, що це за бізнес, із яких етапів він буде складатися. А ще — розповісти про свій попередній досвід, вказати, яких технологій бракує для втілення ідеї, або її масштабування, хто буде цільовою авдиторією — користувачами послуг, або споживачами продукції. Цього року організатори додаткову увагу звернули на ймовірні ризики для бізнесу, аби учасники проаналізували, передовсім для себе, перспективи розвитку своїх бізнес-ідей.

Кожного року ми намагаємося удосконалити конкурс відповідно до викликів сьогодення. В попередні роки у нас був акцент на внутрішньо переміщених осіб. Цього року ми ще більше акцентуватимемо на підтримці ветеранського бізнесу та їхніх сімей. Адже це ті люди, які продовжують розвивати свої громади. Ми хочемо, щоб у громадах був якісний сервіс щоб люди користувалися якісними послугами, їли хороші продукти й мали бажання залишатися в цих громадах. Тобто, це створення цілої екосистеми, де «Роби своє» розвиває професійні сервіси, щоб у громадах хотілося жити, працювати й розвивати свій бізнес. На прикладах переможців попередніх конкурсів ми бачимо, що це працює. Нам цікаво спостерігати за тим, як проєкти масштабуються, відкриваються нові філії, представництва, з’являються нові перспективи, — зазначив керівник відділу національних проєктів Благодійного фонду «МХП — Громаді» Володимир Панченко.

Конкурс бізнес-ідей «Роби своє» пропонує безліч можливостей для розвитку, навчання, пошуку нових партнерів, отримання фінансування та, звичайно, неоціненний досвід. Грантове фінансування можна буде використати на закупівлю обладнання, сировини, матеріалів та послуг для підтримки мікро- та малого бізнесу.

І продукти, і послуги

Цьогоріч серед ключових вимог до проєктів будуть: співфінансування учасником (тобто передбачається власний внесок до гранту — 100% та більше) та користь для громади результатів бізнес-проєктів (наприклад, створення додаткових робочих місць, розвиток громади в той чи інший спосіб, налагодження логістики, покращення інфраструктури, соціальний ефект тощо).

У конкурсі 2023 року здобули підтримку 43 переможці, вони створюють бізнес у напрямі підтримки продовольчої безпеки, з-поміж яких 12 бізнесів спеціалізуються на крафтовому виробництві. На другому місці серед торішніх переможців — побутові послуги (18 бізнес-ідей), на третьому — освітньо-інформаційні (7 бізнес-проєктів). Також наявні інклюзивні бізнеси, проєкти з енергетичної безпеки та охорони здоров’я. За попередніми підрахунками, переможці 2023 року сумарно сплатили 3+ млн грн податків у свої громади.

Релокація

Одним із торішніх переможців конкурсу «Роби своє» став переселенець із міста Лиман на Донеччині Юрій Душенко, який за допомогою грантових коштів релокував бізнес із вирощування печериць на Звенигородщину Черкаської області й нині успішно його розвиває.

На Донеччині ми вже налагодили своє виробництво й збиралися там масштабуватися, адже підвальних приміщень, де ми починали, було дуже багато загалом близько 2000 м², і ми хотіли створити там Центр вирощування грибів. Але війна змусила нас поїхати звідти й повністю покинути бізнес. Від «МХП Громаді» я отримав допомогу 100 000 грн і використав ці гроші на обладнання. Аби заощадити кошти, все обладнання ми встановлювали вдвох із батьком. Нас дуже підтримали люди в громаді, адже, коли щось виростиш, але не продаси, бізнес розвиватися не буде. Зараз плануємо знову брати участь у конкурсі, адже попит у нас великий, і всі хочуть бачити нашу продукцію на своїх столах. На жаль, іноді мусимо відмовляти людям, але деякі люди терпляче чекають нашу продукцію, навіть місяць готові чекати новий урожай, — поділився Юрій Душенко.

Юрій Душенко зауважив, що він приділяє увагу екологічності врожаю, тому в перспективі підприємець мріє виробляти власний компост для вирощування грибів. Власник грибного бізнесу продовжує підтримувати земляків із Донеччини, які замовляють продукцію у Юрія, він охоче робить їм знижки або дарує додатковий кілограм печериць на знак підтримки.

Як ознайомитися з умовами конкурсу бізнес-ідей «Роби своє»

Зробити це та подати заявку на участь можливо до 9 квітня 2024 року за спеціальною формою на сайті https://doyourbusiness.com.ua/

Благодійний фонд «МХП Громаді» – український благодійний фонд, що розпочав свою діяльність у 2015 році, щоб допомогти громадам у вирішенні їхніх соціальних, економічних та екологічних проблем. Фонд здійснює діяльність в 13 областях України та працює в більш ніж 700 населених пунктах.

Ольга Квятковська

Читайте також: «Роби своє» — фокус на маленьких справах

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *