Ліки подорожчали, але скарг не надходило

Звичними стали діалоги в аптеці: «Почому у вас одна ампула цифтреаксону? А вітаміну В12? А шприц «двійка»? А пластинка раміприлу?» Люди бігають поміж аптеками і порівнюють ціни в мінімальних одиницях товару. «Та що там ті дві гривні різниці на упаковці?» — знизує плечима провізорка аптеки до жіночки в черзі. — «Е, не кажіть! Для мене велика. Я за копійку горобця в полі заганяю!» — не лізе за словом у кишеню клієнтка.

Вартість ліків у черкаських аптеках зросла щонайменше на 20% – розповіла керівниця Держлікслужби в Черкаській області Тамара Чепурна «Суспільному». Пояснила: це через ситуацію з пальним та падінням курсу гривні. Водночас на деякі препарати ціни контролюють.

Вимірювання тиску — щоденний ритуал Тетяни Степанівни. Жінці – 68 і вона має декілька хронічних захворювань. На ліки щомісяця витрачає півтори тисячі гривень. А це третина пенсії.

— Я гіпертонік, потрібно щодня вживати ліки проти тиску. Болять суглоби, тож треба щось і від цього. Ліки проти тиску і серцеві раніше були дешевші. Та навіть валідол зараз став набагато дорожчий, — розповіла Тетяна Звірянська.

Пані Тетяна спустошує гаманець у найближчій приватній аптеці. За словами фармацевтки Юлії Мошенської, медпрепарати здорожчали відсотків на 20%. Клієнти різницю помічають, але ставляться з розумінням.

— Спеціалісти Держлікслужби в Черкаській області проводять моніторинг цін на 20 основних препаратів вітчизняного та закордонного виробництва, які мають найбільший попит у населення. Скарг на збільшення цін до Державної служби не надходило, — повідомила Тамара Чепурна.

Залишити скаргу щодо вартості необхідного препарату може кожен, зателефонувавши або надіславши запит до Держлікслужби.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *